Witaj na mojej stronie!

Powitanie
Inne
2022-01-30

Jest mi bardzo miło powitać Cię na mojej stronie! Jest to blog poświęcony statystyce (mojej pierwszej miłości na studiach) i uczeniu maszynowemu (moja druga i aktualna miłość). 

Co przygotowałam dla Ciebie?

Mój cel to pokazanie, że statystyka, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mogą być zrozumiałe dla każdego. Staram się mówić o trudnych rzeczach prostym językiem, ale to nie wszystko!

Marzysz o karierze w uczeniu maszynowym lub data science? Znajdziesz tu porady dla początkujących, intuicyjne wyjaśnienia różnych pojęć, kilka szczegółowo opisanych projektów (do każdego z nich znajdziesz kod na moim githubie) i wszystko, co może pomóc na początku drogi. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspiracja (a może nawet pomoc) przy tworzeniu własnego portfolio 🙂

Jesteś studentem_tką a statystyka spędza Ci sen z powiek? Prowadzący potrafią czasem utrudnić nam najprostsze zadania obrzucając nas ciężką teorią lub tłumacząc rzeczy naokoło.  Ja chcę pokazać, że te zadania nie są trudne o ile tylko zrozumiemy, co właściwie mamy zrobić!  Znajdziesz tu wpisy o tym, jak należy rozwiązywać najbardziej popularne typy zadań.

Interesują Cię tematy sztucznej inteligencji, ale nie wiążesz z nią przyszłości?  Znajdą się tu również wpisy pokazujące ciekawostki ze statystyki oraz uczenia maszynowego. Takie wpisy będą pisane bardzo prostym językiem, aby przekazać ideę/pokazać ciekawe wnioski i jednocześnie nie zagłębiać się w kwestie techniczne.

Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Wpisy na blogu przekazujące wiedzę merytoryczną będą oznaczone poziomem trudności.

Poziom łatwy – są to wpisy merytoryczne, które nie wymagają od Ciebie żadnej wiedzy z dziedziny data science. Idealne zarówno dla osób, które dopiero co zaczynają i chciałyby zapoznać się z podstawowymi pojęciami jak i takich, które czytają o uczeniu maszynowym z ciekawości i chciałyby się dowiedzieć czegoś nowego.

Poziom średni – są to wpisy merytoryczne, w których mogą się pojawić (bez tłumaczenia ich znaczenia) podstawowe pojęcia związane z uczeniem maszynowym. Idealne dla osób, które mają już jakąś podstawową wiedzę lub zapoznały się już z wpisami z poziomu łatwego. W tej kategorii znajdą się również szczegółowo omówione uczelniane zadania ze statystyki (pomoc dla studentów).

Poziom trudny – są to wpisy merytoryczne, które wymagają ogólnej wiedzy nt. uczenia maszynowego.

Poziom ogólny – są to wszystkie pozostałe wpisy – lifestylowe, polecajki, wpisy pokazujące ciekawostki i praktyczne zastosowanie uczenia maszynowego (bez wchodzenia w szczegóły techniczne) itp.

Poznajmy się!

Poznaj mnie zaglądając w zakładkę “o mnie” lub wchodząc w link https://analitycznyumysl.pl/o-mnie/. Ja też Cię chętnie poznam! Będzie mi bardzo miło jeżeli powiesz mi kilka słów o sobie. Chętnie dowiem się kim jesteś, co Cię interesuje, jak trafiłe_aś na tę stronę i wszystkiego czym chcesz się ze mną podzielić! Odezwij się za pomocą social media lub maila (formularz kontaktowy) a na pewno odpiszę 😊

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze