Wpadnij na Perspektywy Women in Tech Summit!

woman in tech promo
Wydarzenia
2023-05-22

Chcesz wziąć udział w jednym z największych wydarzeń Technologicznych w Polsce? 🔥🔥🔥 Poznać inspirujące osoby oraz spędzić dwa dni pełne wartościowej wiedzy i inspiracji? Wpadnij na Perspektywy Women in Tech Summit! Czytaj do końca, aby dowiedzieć się, jak możesz uzyskać darmową wejściówkę na to wydarzenie!

Czym jest Perspektywy Women in Tech Summit?

Jest to największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach. Na wydarzenie przyjadą czołowe inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie, aktywistki, liderki i startuperki, studentki oraz kobiety stojące u progu kariery zawodowej, a także mężczyźni i wszystkie osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech & IT.

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2023 na czterech scenach odbędą się wystąpienia ponad
150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych, a do tego dziesiątki tech-talków i
warsztatów. Wiodącymi tematami tegorocznego Summitu są zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT. Gośćmi specjalnymi Summitu będą w tym roku m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” oraz Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce, a jako keynote speakerzy wystąpią m.in. Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG, Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental, Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG. Oczywiście nie zabraknie też Janiny (Daily) Bąk! To mocny argument za tym, by tam być 🤩

Top 100 Women

Perspektywy Women in Tech Summit co roku organizuje TOP 100 Women w wybranej technologii. Moim zdaniem jest to genialna inicjatywa! Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że kobiety w IT stanowią mniejszość. Dzięki takiej inicjatywie wiemy (my – kobiety pracujące w IT i rozważające taką drogę), że jest nas więcej. To z kolei jest meeega inspirujące! Kobieta pracująca w IT jako jedyna w zespole samych mężczyzn może czesto doświadczać mieszanych uczuć i wyzwań, być pod presją udowodnienia swojej wartości i kompetencji. To z kolei może wpływać na odczucie, że brakuje nam damskiego autorytetu. Widząc TOP 100 Women pojawia się poczucie mówiące “jest nas więcej!“. Ponadto, przeglądając taką listę TOP 100, widzimy kobiety na przeróżnych stanowiskach – specjalistki, liderki, dyrektorki czy naukowczynie. Od razu pojawia się poczucie mówiące “ja też mogę osiągnąć co tylko chcę!“. Brzmi jak banał? Może trochę, jednak żyjemy w czasach, gdzie dopiero powoli porzucane są schematy podziału prac czy nawet hobby na damskie i męskie. Wiele z nas ma głęboko zakorzenione, że “STEM to męska działka” a inicjatywy takie jak TOP 100 pozwalają skutecznie zwalczać tego typu stereotypy. Oczywiście nie chodzi tu o to, aby w IT były tylko kobiety a o równe szanse niezależnie od płci.

W tegorocznej edycji wybierane jest TOP 100 kobiet w obliczeniach chmurowych. Muszę przyznać, że to nie moja działka, więc kojarzę jedynie garstkę spośród wybranych specjalistek. Jednak rok temu było TOP 100 kobiet w AI. Czułam dumę widząc w TOP 100 twarze, które doskonale znam – czy to z instagrama, czy z konferencji a nawet z pracy! Jedną spośród wybranych TOP 100 w zeszłym roku okazała się być Inez Okulska. Wtedy moja koleżanka z byłej pracy, dziś moja szefowa 😊 Dlaczego o niej wspominam? Jest dla mnie prawdziwą kobietą rakietą 🔥 Swoją karierę zaczęła na polonistyce, a dziś buduje modele uczenia maszynowego w NLP w NASKu! Jest doskonałym przykładem osoby, która łamie wszystkie stereotypy – zaczynając od tych, że albo masz umysł humanistyczny albo ścisły, a kończąc na tym, że IT jest bardziej męską działką.

Co jeszcze czeka na Ciebie na wydarzeniu?

  • 4 sceny – main, 2x tech, career
  • Career expo + job board – to trochę jakbyś był_ jednocześnie na konferencji i targach pracy!
  • Mentoring zone – specjalna przestrzeń, gdzie można porozmawiać z mentorami i mentorkami!
  • 3 miesiące darmowego dostępu do nagrań z wydarzenia – 2 świetne prezentacje w tym samym czasie? To nie problem – idź na jedną, drugą nadrobisz w domu 😊

Zdobądź darmową wejściówkę na wydarzenie!

No dobra, chyba już wystarczająco dużo argumentów padło dlaczego warto przyjść, to teraz skupmy się na realizacji 😊 Mam do rozdania jedną darmową wejściówkę na wydarzenie w wersji stacjonarnej (o wartości ~700zł). Przypominam, że wydarzenie odbędzie się 14-15 czerwca 2023 w Warszawie. Weź udział w konkursie TYLKO jeśli wiesz, że pojawisz się na wydarzeniu.

Zasady konkursu

  1. Wejdź na stronę https://womenintechsummit.pl/
  2. Sprawdź agendę i wybierz w jakim wydarzeniu chciał_byś wziąć udział (dowolna scena – main, tech, career)
  3. Jeżeli posiadasz instagrama, zaobserwuj mój profil (@kingaglabinska), udostępnij informację o konkursie na swoim story z odniesieniem do tego posta, oznacz mnie oraz organizatorów (@perspektywy_women_in_tech) i zaproś 5 osób do udziału w konkursie.
  4. Jeżeli nie posiadasz instagrama , to oznacz 5 osób na LinkedIn pod moim postem promującym wydarzenie i konkurs (link do posta)
  5. Napisz do mnie co wybrał_ś, dlaczego oraz czy oznaczył_ś osoby na instagramie czy LinkedIn. Preferowana forma kontaktu: formularz kontaktowy

Rozwiązanie konkursu za tydzień (04.06.2023)! Wygrywa osoba z najciekawszym uzasadnieniem 😊😊😊

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze